Aktualności

Nowe przedstawicielstwo

Firma Valvtronic została wyłącznym przedstawicielem duńskiego producenta zaworów, firmy DVC International. [...]

 
     
  aktualności firma oferta referencje kontakt
Zawory regulacyjne Zawory odcinające Siłowniki Rury i kształtowniki  
 Założenia konstrukcyjne
Varibell® jest zaworem obrotowym. Elementem regulującym jest dzwon regulacyjny o specjalnym kształcie, na którego boku znajdują się dwa otwory w kształcie kropli, jeden po stronie wlotowej, drugi po stronie wylotowej.
Podczas regulacji, dzwon obraca się odsłaniając jednocześnie oba otwory, dzięki czemu jesteśmy w stanie w sposób bardzo precyzyjny regulować przepływ medium. Rozwiązanie to oferuje nam również dwu stopniową redukcję ciśnienia (na obu otworach regulacyjnych), co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kawitacji.

Przechodząc od całkowitego zamknięcia do pełnego otwarcia zaworu, otwory w dzwonie regulacyjnym stopniowo przechodzą od kształtu kropli do kształtu koła. W pozycji całkowitego otwarcia otwory w dzwonie regulacyjnym przybierają kształt koła i ich średnica jest identyczna ze średnicą rurociągu, dzięki czemu przepływ jest niczym nieograniczony.

Dzwon regulacyjny podczas ruchu obrotowego cały czas dociskany jest do siedziska przez sprężynę umieszczoną w dolnej części zaworu. Siedzisko stanowi swego rodzaju tuleję zmniejszającą tarcie, a zarazem moment obrotowy wymagany do pracy zaworu oraz centruje wszystkie elementy wewnętrzne w stosunku do osi zaworu.

W zależności od zastosowania, dzwon regulacyjny może być wykonany w jednym z dwóch wariantów:

PEŁEN DZWON, TYP: VG

W konstrukcji tej dzwon regulacyjny porusza się w identyczny sposób jak kula w zaworach kulowych. Tego typu rozwiązanie stosuje się w przy mediach pozbawionych właściwości ściernych i przepływach bez kawitacji.PUSTY DZWON Z KOMPRESOREM, TYP: HD

W tej wyrafinowanej konstrukcji pusty dzwon regulacyjny obraca się wokół nieruchomego stożka, tak zwanego kompresora.
Dzięki takiemu rozwiązaniu przepływające medium nieustannie porusza się w jednym kierunku wyznaczonym przez otwór w kompresorze. Konstrukcja ta zapewnia, że medium nie uderza w siedzisko, co zapobiega jego uszkodzeniu. Pusty dzwon z kompresorem zalecany jest dla mediów ściernych oraz przepływów o wysokiej kawitacji.


- więcej informacji (PDF, 1 MB)
 
 
do góry strony
 
 
 
 
Varibell®

dlaczego Varibell  
założenia konstrukcyjne  
zalety, zastosowanie, media